Kontakt
Blogspot
Facebook


Registrace   |   Zapomněli jste heslo?

Zdrsem Vodák - kurz záchrany a první pomoc


Místo konání

Česká republika, Vír

Akce se již uskutečnila, další termíny v příští sezóně!

 

Místo konání : Česká Republika
Ubytování:  Ne
Doprava:  Ano (materiál)
Obtižnost:  Pro začátečníky, pokročilé i experty
Instruktor: Ano
Lodě a vybavení: Ano (skripta, zdravotnický materiál, vodácké vybavení včetně lodí)

 

Kurz první pomoci vedený profesionály založený na reálných situacích a zkušenostech

Na vodě je zábava. Většinou. Jenže náhle může nastat situace, kdy vám smích a úsměv zamrznou na  rtech. Stojíte  na  břehu  Sázavy,  na  sobě  plavky  a tričko,  a   koukáte  na  kamaráda,  který  si o ostrý střep v řece rozřízl nohu. Krev crčí proudem,silnice se sanitkou daleko. Co budete dělat? Nebo  jste  zkušení  vodáci.  Máte  lékárničku,  na sobě  neopren,  bundu,  vestu.  Neznámý  kajakář  v soutěsce   zaplaval,  nyní  ho  vytáhli  na  břeh. Má  fialové  rty,  asi  nedýchá.  Co  teď?   Resuscitovat? Sundat vestu? Volat záchranku? 

První  pomoc  na  vodě má  svá  specifika.  Máte  k dispozici  jen  omezený  materiál.  Po  vodě  se  velmi jednoduše a rychle dostanete do míst pro záchranáře obtížně  dostupných,  kde  se nemůžete  spolehnout na dojezdový čas záchranky do patnácti minut...
Proto  jsme  vyvinuli  vodácký  kurz  záchrany  a  první  pomoci.  Vyzkoušíte  si,  jak  lze  v  první pomoci  využít  vesta,  pádlo,  házečka  či  kusy  lodě,  budete  zachraňovat  krvácející  kajakáře  a podchlazené  raftaře.  Naučíte  se  stavět  nosítka  z  házečky  a  pádel,  fixovat  zlomeniny  i starat se o hnisající rány.

Kurz  je  vhodný  pro  pokročilé  kajakáře  jezdící divokou vodu i pro letní pohodáře na Vltavě. Obsah a náročnost  kurzu  přizpůsobíme  účastníkům.  Není vyžadována žádná předchozí znalost první pomoci ani záchranářských  odáckých technik.  Náplní  kurzu  není technika záchrany na vodě, ale první pomoc. 

Úspěšní  absolventi  na  konci  kurzu  obdrží certifikát  Zdravotníka  zotavovacích  akcí,  který  vás opravňuje  jezdit  na  tábory  a  akce  s  mládeží  jako zdravotník.  Toto  osvědčení  se  může  hodit  vedoucím vodáckých mládežnických oddílů.

Těžištěm výuky je  zážitek,  základem kurzu  praktický nácvik. Vyzkoušíte si  poskytovat  první pomoc  v  co  nejreálněji  nahraných  simulacích,  budete  řešit  modelové  případy.  Probereme  a procvičíme život zachraňující  kony v civilizaci i „outdoorových“ podmínkách. Didakticky osvědčený systém  3  kroků  tvoří  jádro  výuky.  Spolu  se  zážitkem  na  vlastní  kůži  vám  umožní  dobré zapamatování  a  poskytne  spolehlivé  vodítko  a  jistotu  pro  pozdější  chvíle  stresu,  když  opravdu půjde třeba o život.

 

Program:

Teorie  a praxe život  zachraňujících  úkonů - důsledný  nácvik  reuscitace,  zástava  masivního krvácení, poranění páteře-prevence a první pomoc, podchlazení a hypotermický balíček i s nosítky z  vodáckého  materiálu,  úrazy  hlavy,  hrudníku,  břicha  a  pánve,  poranění  končetin  a  dlahy  s použitím  vodáckého  materiálu,  popáleniny  a  další. 

V  průběhu  kurzu  budou  minimálně  3  velké simulace,  probíhající  venku,  u  řeky,  a  nepočítaně  menších  simulací  a  nácviků.  "Zranění"  na  vás budou čekat vždy a všude...

 

Cena zahrnuje:

  • Péči min.  tří  kvalifikovaných  lektorů ,  z toho  jeden  doktor  či  záchranář  a  jeden zkušený  vodák,
  • skripta,
  • zdravotnický spotřební  materiál na nácvik (obvazy, alufolie,rukavice..),
  • vodácký materiál na simulace (lodě, vesty, pádla, házečky, neopreny, bundy, boty),
  • dopravu  materiálu. 

 

Cena nezahrnuje: dopravu  na  kurz,  ubytování, stravování a nic, co není uvedeno.

Chápeme, že někomu se může zdát cena příliš vysoká (i když v oblasti vzdělávacích kurzů se  pohybujeme  spíše na  dolní hranici). Je ovšem  ovlivněna  relativně  nízkým  maximálním počtem účastníků na kurzu (16) na velký počet lektorů (většinou 4). Dále materiálem, který se za kurz spotřebuje, a materiálem který je třeba na kurz půjčit. Je pro nás důležité udržet jistý standard výuky a ten bohužel s nižším rozpočtem zaručit nelze.

Proč je kurz dražší než klasický ZDrSEM standard? Na Vodákovi je o jednoho lektora více. Je tam vždy přítomen odborník na záchranu na divoké vodě, sám zkušený vodák. První pomoc je  rozšířena  o  záchranu  v  divočině,  tedy  tam,kam  se  záchranka nedostane  do  15  minut. Navíc tím, že je kurz pobytový, probíhá výuka i po večerech.Kde si o kurzu Vodák můžete přečíst:


http://www.kajakar.cz/2009/11/podzimni-zdrsem-%E2%80%93-mutace-vodak-4-8-11-2009-12/
http://www.hydromagazin.cz/clanek/209-zdrsem/
http://www.kajak-vut.com/index.php?text=92-zdrsem-vodak-exlclusive#next
Kontakt
Jakékoli další informace ke kurzu rádi poskytneme, stačí někoho z nás kontaktovat:
• Šimon Babíček, simon@vodacke-akce.cz, mob .: 728 628 172
• koordinátor Zdrsemu Olajda Prokešová,  prokesova@psl.cz, tel:  224 942 534, mob: 608 277 907


WWW.ZDrSEM.CZ
Prázdninová škola Lipnice – Outward Bound ČR
Jaromírova 51, 120 00, Praha 2
Tel.: +420-224 942 534; E-mail: psl@psl.cz; www.psl.cz

 

Těšíme se na vás!

Program může být při nepříznivých podmínkách adekvátně upraven.

Akce se řídí smluvními podmínkami, přihlášení na akci znamená, že jste s nimi seznámeni a že s nimi souhlasíte.Komentáře

Pro Vkládání komentářů musíte být přihlášen. Registrace a přihlášení